Modlitební dopis – Prosinec 2017

Vy jste světlo světa. Nemůže zůstat skryto město ležící na hoře. A když rozsvítí lampu, nestaví ji pod nádobu, ale na svícen; a svítí všem v domě. Tak ať svítí vaše světlo před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích.

Milí přátelé, pracovníci mezi dětmi a naši modlitebníci

Nedávno jsme vstoupili do doby adventu. Všude kolem nás se rozzářila světla. Jsou vyzdobeny ulice ve městech, na náměstích svítí vánoční stromy, mnohá okna se rozzářila vánočními hvězdami. Světlo, to je něco, co potřebujeme ke každodennímu životu. Právě doba adventu nám křesťanům v těch mnohých světlech připomíná, jak každý potřebuje to světlo všech světel – Pána Ježíše ve svém životě. Lidé mnohdy už ani nevnímají vánoční výzdobu, jsou zaneprázdněni předvánočním shonem, sháněním dárků, honěním se za tím vším, co nabízí obchody. Možná se v tom předvánočním shonu zastaví na nějakém adventním koncertu a hned zase běží dál.

Doba adventu nás má zastavit! Pán Ježíš chce prozářit srdce těch, kteří ho nepoznali. Vyzývá znovu i nás, abychom to světlo, kterým je On sám nesli a šířili skrze jeho slovo. A pro nás je to nová výzva zvěstovat toto světlo dětem v našem kraji. On je jediným světlem světa, které může prozářit i srdce malého dítěte. Tuto službu nemůžeme dělat bez modlitebního zázemí. Děkujeme všem, kteří nás nesete na modlitbách, všem, kteří nás povzbuzujete slovy i dopisy. Děkujeme všem, kteří jste nás v minulých měsících ve sborech s láskou přijali. Za dva měsíce jsme navštívili 10 sborů a mnozí s námi začali aktivně spolupracovat. K dnešnímu dni komunikujeme se 14 sbory v západních Čechách. Když jsme v září tuto službu přijali, měli jsme představu, že pomalu začneme připravovat nějaké kontakty, pak zajedeme do nějakého sboru a zvolna budeme práci rozvíjet. Realita byla a je jiná:

Září a říjen – semináře v Plzni a na celostátní konferenci mládeže v Aši.

Říjen a listopad – návštěvy sborů, konference DM v Praze, příprava programů a plánování LEGO párty 2018 ve sborech. Příprava a „Vánoční párty“ 9.12.2017 v Kynšperku, kde jsme spolu s dětmi prožili malý „štědrý den“ s občerstvením, hrami, koledami, vyprávěním a dárky. Za tři měsíce jsme najezdili více než 1 000 km po západních Čechách. S velkou vděčností si uvědomujeme, že jsme pouze nástroji v Božích rukou. Chceme sloužit dětem zde na západě, podporovat práci ve sborech a pomáhat tam, kam nás pozvete. Jsme vděčni za Vaše modlitby. Bez nich by neše služba byla jen prázdnými slovy. Prosíme, modlete se za nás věrně dál. Prosíme, abyste ve svých modlitbách mysleli také na  děti v našem kraji.

Za co se můžete modlit konkrétně?

  • Aby nás Bůh vedl tam, kde budeme potřeba
  • Za sílu k této službě
  • Za moudrost pro službu a zvěst dětem
  • Za vznik nových klubů na sídlištích
  • Za děti ve sborech
  • Za pracovníky mezi dětmi ve sborech
  • Za sbory, kde namají děti

Pro rok 2018  plánujeme:      

13.1.                       Seminář ve sboru CB Plzeň – „Zvěst evangelia dětem ve sboru“

19.1. – 21.1.           Modlitební víkend za děti v západních  Čechách

17.2.                       Příprava pracovníků s dětmi na minikonferenci UNIT 2018

3.3.                         Celodenní seminář v Kynšperku – „Duchovní příprava táborových vedoucích“

9.3. – 11.3.             Konference  UNIT 2018 Plzeň

(po celou dobu konference  propagační stánek Dětské misie v ČR a ZČ)

10.3.                       Minikonference  UNIT 2018 pro děti   Plzeň

17.3.                       Seminář v Plzni – „ Zvěst evangelia dětem na ulici“

Duben – květen     LEGO párty ve sborech v západních Čechách /dle požadavků sborů/

2.6.                         Den dětí

8.6. – 10.6.            Misijní víkend pro děti na Rovné u Sokolova

29.8. – 31.8.           Příměstský tábor v Kynšperku – „Děti pojďte si hrát“

15.9.                       Konference DM pro pracovníky s dětmi v západních Čechách – BJB I. Cheb

Říjen – prosinec    Kurz Efektivní vyučování dětí – stupeň 1 (EVD 1) pro západní Čechy


Chceteli finančně podpořit naši službu v západních Čechách, využijte účet Dětské misie vedený u Fio banky:    Číslo účtu – 2000160468/2010, variabilní symbol – 3333

U bankovních převodů, prosím, uveďte do poznámky své jméno, jste-li novým dárcem, pak také vaši  adresu, abychom vám mohli zaslat potvrzení o daru a informace o naší službě. Děkujeme.

Na setkání s Vámi se těší Petr a Věrka Brahovi

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *